Minikronika

Vánoční výprava [360] - 15.-17. 12. 2017

Zatím nedoplněno.

Účastníci: Hanička, Lenka, Nikitka, Jareček, Zuzka, Dan, Kytka, Myšák, Hvězda, Valča, Rarach, Janinka, Jenda, Hašišák, Hanička, Kulihrach, Mirek, Ota, Ondatra, Ola, David, Tom, Vlk + na skok Chemik a Krysa

Družinové výpravy [359] - 11. 11. 2017

Družina zelených: V rámci historicky první Náhodné výpravy zelené družiny jsme se dostali do Moravského krasu a navštívili Adamov, Alexandrovu rozhlednu a Býčí skálu.
Účastníci: Hanička, Kulihrach, David a Kláďa.

Družina modrých: Šli jsme z Vranova do Kuřimi. Cestou jsme zvládli postavit bunkr, odlelkovat se, procvičit si uzly, vylézt na Babí lom, opéct si špekáčky a spoustu dalšího.
Účastníci: Hanička (Duha), Lenka, Nikitka, Magda, Ola, Tom a Vlk

Družina žlutých: Na naší první družinové výpravě pro žluté jsme se vydali do Lama centra v Hádech. Lamy jsme si nejen mohly pohladit, ale dokonce jsme se i něco dozvěděli. Poté jsme se vydaly až na vrchol k vysílači Hády a vyděli panorama Brna.
Účastníci: Dan, Zuzka, Nela, Valča, Myšák, Ota, Sluníčko, Saša.

Podzimky [358] - 26.-29. 10. 2017

Zatím nedoplněno.

Účastníci: Nikitka, Dan, Kytka, Hvězdička, Valča, Nelča, Anežka, Honzík, Rarach, Janinka, Eliška, Jenda, Škabetka, Ondra, Hanička, Kulihrášek, Mirek, Jean, Terka, Ota, Ondatra, Ola, David, Tom, Ondra, Vlk, Kláďa a Slunce + na skok Tonda, Mrqa a Krysa

PTO: Orienťák [357] - 7. 10. 2017

První letošní soutěží PTO byl orienťák. Sešli jsme se v celkem slušném počtu 16 závodníků (tedy, bezmála polovinu dětí tvořila naše švýcarská návštěva, ale to ničemu nevadilo).
Vyběhli jsme do lesa. Někdo stratil sebe, jiný mapu, ale nakonec jsme se všichni zvládli nějak sejít v cíli, dokonce i Mirek se zvládl vrátit v limitu 3,5 hodiny a nebyl diskvalifikován (ale že zas tak moc nechybělo...).
Instrutoři a některé děti si po příchodu nenechali ujít gurmánský zážitek. Ve stejném areálu jako bylo naše zázemí, probíhala jakási útěchovská soutěž ve vaření. Devět ochutnávek za 50 Kč, no neberte to!
Výsledky byly taky pěkné: nejlíp dopadla Nelča s druhým místem, Sáťa byl třetí, Kulihrach a Krysa čtvrtí, Ema pátá. Ája byla navíc suveréně nejmladší samostatný soutěžící. Nelča a Sáťa přebrali ceny a jeli jsme domů.

Účastníci: Ája, Jája, Dan, Kytka, Myšák, Nelča, Sáťa, Ema, Kulihrášek, Mirek, Ota, Ondatra, Ola, David, Tom, Vlk, Krysa.

Trénink na orienťák [356] - 24. 9. 2017

Zatím nedoplněno.

Účastníci: Filda, Magda, Honza B., Nela, Kulihrach, Mirek, Ota, Ola, Vlk a Slunce.